1961’den 2017’ye Gençlik Kolları Toplantısı: SONUÇ BİLDİRGESİ

CHP Gençlik Kollarının 1. Kurultayının 56. Yıldönümünde Ankara’da “ Tarihimiz Şerefimiz, Gelecek Hedefimiz” sloganıyla, 1961’den 2017’ye Gençlik Kollarının bir araya geldiği toplantının SONUÇ BİLDİRGESİ yayınlandı.

Uzun yıllardır Cumhuriyet Devrimlerine ve Cumhuriyetimizin “ tam bağımsızlık” iddiasına yönelik süren saldırılar bugün en örgütlü noktasındadır. Türkiye bir karşı devrim sürecindedir. Bu karşı devrim süreci, ülkemiz ve bulunduğumuz coğrafyada çıkarları olan emperyalist devletler ile iktidarın gerici iddiasının ittifakı nedeniyle gün geçtikçe baskısını ve şiddetini artırarak sürdürülmektedir.

Dünyanın muzaffer ilk anti-emperyalist savaşını veren ve çağdaş bir kültürel, sosyal, idari devlet yapısı kuran CHP, bugün her zamankinden daha önemli bir tarihsel rol üstlenmek zorundadır.

Referandum süreci ve Adalet Yürüyüşü vesilesiyle toplumda ortaya çıkan bilinç sıçraması, bugün Cumhuriyetçilerin en önemli dayanak noktasıdır.

Toplumda ortaya çıkan enerji daima diri ve hareketli tutulmalıdır. Bu ancak güçlü bir örgütlenme ile mümkün olabilir. Böylesi hassas ve zorlu bir dönemde “gençlik ocağından” yetişen kadroların sorumluluktan kaçma hakları yoktur.

CHP Gençlik Kollarının 1.Kurultayının 56. Yıldönümü nedeniyle bir araya gelen bizler;

Nasıl 1960’larda emperyalizme karşı mücadele ettiysek,

Nasıl 1970’lerde faşizme karşı direndiysek,

2000’lerde de gerici faşizme ve O’nun emperyalizm ile kurduğu ittifaka karşı da savaşacağız.

Bu güne kadar, 200’ün üzerinde şehit vermiş bir gençlik hareketi olarak bizler; 1961’den bu güne her yaştaki genç beyinlerimizle bağımsızlık ve Cumhuriyet iddiamızı ayakta tutup ileri taşıyacağız.

Ne pahasına olursa olsun, bize başta Mustafa Kemal Atatürk ve tüm vatansever şehitlerden emanet olan Türkiye Cumhuriyetini koruyacağız. Cumhuriyet devrimlerinin sadece bekçisi değil aynı zamanda ileri taşıyıcıları olmaya devam edeceğiz.

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

<