Ankara milletvekilleri Ankaragücü maçına niçin gitmiyor?-Ahmet Yıldız

Türkiye “spor emperyalizminin” (Taraftarın deyimi üç büyüklerin basını) görmediği, görmek istemediği gerçek, Ankara 19 Mayıs Stadyumuna sığmıyor.

MKE Ankaragücü’nun her maçında stadyum hemen hemen “full” durumda.

Spor toto 2. Lig Kırmızı Grupta Hatayspor, Eyüpspor, Sarıyer, 1461 Trabzonspor gibi güçlü takımların arasında, 45 puanla lider durumda MKE Ankaragücü, PTT 1. Lige çıkma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Bin bir türlü hile ve oyunla yakılıp arzın merkezine gömülmeye çalışılan talihsiz takım MKE Ankaragücü küllerinden yeniden doğuyor. Haftaya ikinci sıradaki rakip Gümüşhanespor’u yenerse bu yolda takım daha da rahatlayacak.

MKE Ankaragücü hiçbir geliri olmayan ve buna karşılık büyük bir borç içerisinde var olma mücadelesi veren bir takım. Mehmet Yiğiner’in önderliğinde bir ekip, yok denecek kadar az olan kısıtlı imkânlarla yaşatıp ayakta tutmaya çalışıyor.

Ligin sonuna gelindiği halde değil tek bir sanayici, MKE de bir türlü sponsorluk anlaşması yapmaya yanaşmıyor.

Önceki yıllarda verilen 750 bin TL. gibi mütevazi bir yardım bile kesildi. Müracaat yapıldığı halde FETO gibi bir ekibe ülkeyi soydurmuş bir siyasi yapının milletvekili Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın bunu reddedip üstelik, “Bu yetim parasıdır. Ben yetim parasını size yedirmem. Kul hakkı var” demesine taraftar ve yönetimden büyük tepki var.

FELAKET ZAMANLAR: GÖKÇEKLER…

Gökçekler Ankaragücü takımının başına 2009 yılında kulübü çok daha ileri taşımak vaadiyle geldi.

Ancak kısa süre sonra kulübün başına geçerken imza attıkları usulsüzlükler Ankara 25. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından “Usulüne uygun olmayan 400 kişinin genel kurula katılımını” sağlayarak başkan olduğu karara bağlanınca Gökçekler madem mahkeme bize uymuyor(!) diyerek takımı terk etti!

Göreve geldiklerinde 15 milyon TL olan borç gittiklerinde 95 milyon TL’ye çıkmıştı!

Düşüş çok acı oldu. Öyle ki, 2011-2012 sezonu deplasmana gidecek para kalmadı, kışın, sulu karın yağdığı meşhur Ankara soğuğunda futbolcular tek formayla sahaya çıkmak zorunda kaldılar; futbolcular PAF takımındandı!

Asıl acısı, o sezon ligi 18. tamamlayarak 1. Lige düşmeleriydi. MKE Ankaragücü’nün güzelim vücudu üzerinden Ankaraspor+ Osmanlıspor inşa edilmeye çalışıldı.

Ama Ankaragücü’nün emekçi emektar seyircisi taş gibi ayakta kaldı. Öyle ki Osmanlıspor 19 Mayıs stadyumunda değil de ta Sincan stadyumunda maçlarını yapmak zorunda kaldı.

Ankaragücü taraftarı takımını terk etmedi!

Gökçekler’in etkisi hala sürüyor olmalı ki Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkenti’nin en köklü kulübü olan Ankaragücü’müze yardım yapılmaması ve destek olunmaması ciddi anlamda sorgulanamıyor. Taraftarı hâlâ “Stadyuma girişte en çok aranan taraftar…” (en az üç kez) statüsünde.

Ankaragücü yönetiminin iki gün önce (5 Şubat 2017) yayınladığı bildirideki isyanı gibi, “Her ligde birçok takım ekonomik anlamda desteklenirken ve şehirlerine günümüze uygun modern statlar yapılırken, Ankara’nın en büyük marka değeri olan Ankaragücü’nün desteklenmemesi, yardım alamaması ve hala Ankara’ya bir stat yapılmıyor olması düşündürücü ve bir o kadar da üzücüdür!”

Ankaragücü’ne destek olan yalnızca gönlü yüce başka takımlara adımını atmayan kahraman taraftarı var!

Oysa Ankara’nın 32 milletvekilinden teki bile protokol trübününde yok. Niçin acaba? Çok ilginç bir durum değil mi?

Vali, kaymakam, belediye başkanları neredeler?

ŞİMDİ O TAKIM KÜLLERİNDEN DOĞUYOR!

Kim ne hainlikte olursa olsun Ankaragücü, taraftarıyla 20 bine yakın seyirci önünde dünyanın hiçbir yerinde görülmeyecek coşkuyla oynuyor.

MKE Ankaragücü Süper Lige çıkacak inanıyorum.

Her zaman asi, her zaman gerçek taraftarıyla!

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

<